Jdi na obsah Jdi na menu
 


Astrologie-temné stíny KOZOROH

Kozoroh - zrozenci ve znamení Kozoroha jsou nenápadní, vážní, mají velkou dávku sebezapření. Podívejte se na svůj horoskop. (23.12. - 19.1.)

 

 

 

Kozoroh | 23.12. - 19.1.

horoskopPočítejte s tím, že Kozorohův charakter jen tak neodhalíte. Jsou to velcí stratégové, které najdete všude tam, kde je možnost postupu a vzdělání. Jsou proslulí svými ambicemi, které však umí dobře zakrývat, aby je někdo nepředběhl. Společenský žebříček je pojem, který jim rozhodně není cizí, proto je najdete i na večírcích, které by jinak nevyhledávali. Rozhodně nečekejte, že se Kozoroh ve společnosti bude chovat nápadně a dělat vše pro to, aby přitáhl něčí pozornost. Hledáte-li Kozoroha, zaměřte se raději rovnou na vyšší vrstvy. Podle svého názoru totiž na nejvyšší příčky prostě patří.

Kozoroh je v sexuálním smyslu ostýchavý, zdrženlivý a často melancholický. Sexuální život Kozoroha má tři období. V prvním období - v mládí - je velice ostýchavý a dává přednost studiu a práci před slastmi života. V druhém období si už je jistější a začíná experimentovat. Kozoroh nedokáže vytvořit romantické prostředí, poslat květiny Spoléhá jen na svůj status. Ve třetím období ("po čtyřicítce") bourá zábrany předešlého života a plně se oddává životu.

Kozorozi si rádi sestavují rozvrh svých sexuálních styků stejně jako svých obchodních schůzek. Pokud si s nimi chcete zpestřit schůzku, budete potřebovat trochu alkoholu nebo jiných stimulujících prostředků. Věrnost je u nich velice dobrá, jsou skromní a starají se hlavně o své záležitosti.

 

Zrozenci ve znamení Kozoroha jsou nenápadní, vážní, mají velkou dávku sebezapření. I když působí jemně, vždy jsou pevní jako skála a vždy vyhrávají. Milují obdiv, i když to nepřiznají. S naprostým klidem stráví urážky i zklamání, ale nikdy nezapomeňte, že mají nebezpečné rohy. Ze svých záměrů nikdy neuhnou ani o krok a nedovolí, aby jim v tom někdo překážel.

Kozoroh vždy obdivuje ty, kteří vědí, jak se dostat na vrchol. Úspěch je slovo, které lahodí jeho uchu. Máte-li pocit, že vás pustil před sebe, můžete se vsadit, že do cíle stejně dorazí před vámi.

Vždy ví, jak se vyhnout překážkám. Těmi je pro něj i vášeň, lenost, vztek či lehkomyslnost. Typický Kozoroh nikdy nedopustí, aby mu emoce zatemnily mysl. Možná se za vámi ohlédne, když zakopnete, ale pak kráčí dál, protože na vás nemá čas. Pokud jste mu někdy pomohli, vzdá vám hold, ale kráčí dál. Musí za svým cílem.

Tito lidé se nikdy do ničeho nevrhají po hlavě. Ať jde o obchod nebo o manželství, na vše musí být připraveni. Můžete mít pocit, že jsou chladní, vypočítaví, nebo dokonce sobci, ale pro ně je to normální a rozumné. Pro jejich důvěryhodnost, spolehlivost a schopnost zvednout vám sebevědomí se jim budete svěřovat a ani vás nenapadne, podezřívat je z ctižádosti. Zatím využívají vaší slabosti, stávají se nepostradatelní a to je nejlepší cesta, jak skromně převzít vedení.

Kozorohovi budiž ke cti, že se od něj obvykle nedočkáte zásahů do vašich záležitostí. V pomluvách se nevyžívá. Svá moudra a názory vám nebude vnucovat. Pokud ale o radu požádáte, vždy vám ji rád poskytne. Samozřejmě však bude očekávat, že se jeho doporučením budete řídit. Pokud ne, je to vaše věc.

Pro vše, co bylo napsáno, se asi nebudete divit, že lidé narození ve znamení Kozoroha se nejčastěji objevují v oblasti obchodu. Pro své schopnosti strategického myšlení obsazují místa ředitelů bank a firem, politiku nevyjímaje.

Kozorohové by neměli být často nemocni. Je-li tomu tak v dětství, s věkem jejich odolnost roste. Největší vliv na jejich zdraví může mít pesimismus. Pak hrozí onemocnění kůže všeho druhu, žaludeční potíže či bolesti hlavy a ledvinové infekce. Měli by si dávat pozor na zlomeniny, klouby a kosti. Pro uzdravení potřebují čerstvý vzduch a vstřícnější pozitivní myšlení.

Kozoroh

Desáté znamení Zvěrokruhu.

Třetí znamení země.

Čtvrté základní znamení.

Řídící planeta: Saturn.

Šťastné číslo: Osm a všechna čísla dělitelná osmi.

Astrologický symbol: Kozoroh, kozel.

Astrologické barvy: Černá, tmavě hnědá, šedá, modrá a bledě žlutá.

Astrologické kameny: Tyrkys, lazurit, onyx, měsíční křišťál.

Kozoroh řídí desátý Dům Zvěrokruhu.

Partner pro Kozoroha: BÝK, PANNA, VODNÁŘ, ŠTÍR, RYBY

 

Kozoroh je ženské, zemské znamení, kterému vládne Saturn. Temnota z vás činí chladné, kruté, malicherné otrokáře s neuhasitelnou ctižádostí a závislostí na lakotném skrblení. Podívejte se na své démony... (23.12. - 19.1.)

 

 

 

Znamení Kozoroh | 23.12. - 19.1.

Protivné návyky:

 • Dochvilnost: Vždy se dostavíte o 30 minut předem, aby jste zapůsobili na vlivné lidi a znejistili podřízené.
 • Ukazatel výbušnosti: Z nuly do bodu varu ve vteřině. Pokud vám dá najevo někdo neúctu, na toho neřáda zaútočíte a trknutím ho srazíte do rokle.

Osobnost: malicherní, skoupí, skeptičtí

Lakomí, necitelní, chladní, skrbličtí, neústupní, úzkoprsí, nemilosrdní a pesimističtí. Jediný, kdo se vám výčtem negativních vlastností vyrovná, je Štír, i když ten má aspoň magnetismus a je erotický. Panna je možná perfekcionistickým hnidopichem, ale vy máte výdrž. Trpíte rutinami. Můžete mečet, že jste vnitru nejistí, ale navenek působíte věrohodně a staří duchem. Pro Blížence a Střelce jste úplný dárek, protože nesnášíte, když si z vás někdo utahuje. Učiníte cokoli, aby jste si udrželi sociální postavení. Jste autory Úspěšného škudlení. Formální oblečení je jen zástěrkou. Obecný názor je takový, že jste uzavřeli smlouvu s vládcem temnot a večery trávíte nazí u pentagramu. To vysvětluje řadu nadaných, avšak prokletých hudebníku narozených v Kozorohu.

 Stupnice proradnosti

B++. Postrádáte spontánnost k takovému chování, ale sepisujete si kritizující e-maily a kousavé dopisy do respektovaných novin, když máte pocit, že někdo pochybuje o vašem postavení. Váš vnitřní kozel takové skrupule nemá, hlavně po pár sklenkách vína.

  Oblíbený smrtelný hřích:

Když dokončíte analýzu, vyberete Lakomství. Nenasytnost zní vulgárně, ale Lakomství je chladné hromadění, hlad, který vás vysává zevnitř, takže máte propadlé tváře a drobounké srdce a sedíte jako drak skrčený na pokladu. Dále je to Chtíč a Nestřídmost (kozy sežerou všecko).

  Ascendent

Pozor, následující řádky jsou náročnější pro mozek! Vaše sluneční znamení je ovládané vycházejícím znamením. To znamená znamením zvěrokruhu, které se krčilo nad obzorem tu minutu, kdy jste přišli na svět. Určuje ho tedy hodina vašeho narození. Na internetu se nachází již dostatek aplikací, kde ho můžete zjistit. Sluneční znamení znamená ego, ascendent určuje vaše chování na veřejnosti. Ve zkratce - je to namalovaný úsměv, za kterým číhá vaše ohavné já…

 

 • Ascendent v Beranu: Plukovník kozel.
 • Ascendent v Býku: Navštěvujete několika hvězdičkové restaurace, ale veškeré nedojedené jídlo si odnášíte v sáčku domů.
 • Ascendent v Blížencích: Mrštně lezete na vrcholek K2, kde si jako první otevřete stánek s kyslíkovými maskami a horkou polévkou.
 • Ascendent v Raku: Váš provaz není k ničemu přivázaný. Zůstáváte na palouku, máte totiž strach z dobrodružství.
 • Ascendent ve Lvu: Královský kozel. Ostatní ve stádu oslepujete svými skvělými pozlacenými rohy.
 • Ascendent v Panně: Vaše kopýtka jsou rozbolavěná od neustálého praní peněz.
 • Ascendent ve Váhách: Načechrané angorské kozy, sledující zisk přivřenýma očima.
 • Ascendent ve Štíru: Vypadáte temně a hypnoticky sadičtí. Jste však pouze obyčejně hrubí.
 • Ascendent ve Střelci: Neohroženě skáčete z převisu na převis.
 • Ascendent ve Vodnáři: Vyhýbáte se stádu a vždy šplháte samostatně.
 • Ascendent v Rybách: Trumberové. Vždy zapomenete hotovost, takže pití vám kupují ostatní.

Vztahy a sex

Temné rande

Na schůzku přijdete přirozeně s mladou osobou, protože jste vážení a randění s vámi je ctí a poctou. Vezmete je na oběd tam, kde pořád jíte a objednáte si zase to samé. Vyptáváte se na akademické vzdělání, finanční situaci, současné zaměstnání, vyhlídky do budoucna a poté je vezmete na výstavu, kde je vstup zdarma. Za soumraku pospícháte domů, aby jste mohli studovat jejich rodokmen.

  Sex: nesuď knihu...

Je sobotní večer, nastala doba nepříjemných manželských povinností, které začne upnutým pyžamem až ke krku a skončí rozsvícením světla. Děláte to tak každý víkend. I bez partnera. Můžete se tedy vrátit k vyšívání. Toto je obálková anotace. Pod všemi těmi vrstvami ložního flanelu jste kozlové chlípní s úzkými zorničkami a proutníci. Přitom hrajete fobii z libida.

  Jaká jste v lásce krysa?

Pokud vás někdo nezradí, kopačky nedáváte. Bohužel jen málo lidí se dozví, že jsou vašimi milostnými objekty. Nesnášíte flirtování a to slovo začínající na "L" už nikdy nevyslovíte, pokud jste splnili požadavek - to znamená, že jste to jednou řekli. Obvykle mimo doslech někoho dalšího.

 Stupně nesnášenlivosti

 • Beran: ovce a kozy by neměli být spolu.
 • Býk: dělají si to po svém, vy si to děláte po svém.
 • Blíženci: nemilosrdně si vás dobírají před sousedy.
 • Rak: litují kulhavé kachny, vy je zastřelíte.
 • Lev: úlisně se před majestátem ponižujete, oni vás pošlapou.
 • Panna: nic, co oba děláte, není pro druhého dost dobré.
 • Váhy: jsou vašimi trofejemi, vy jste jejich stravenky.
 • Štír: nesnášejí vás, protože vaše ctižádostivost je moc okatá.
 • Střelec: přeřezali příčky vašeho kariéristického žebříku.
 • Kozoroh: kdo je tenhle neomalený, samolibý bručoun?
 • Vodnář: jsou na Křídové hoře a vy na Sýrové.
 • Ryby: vždy vyklouznou z háčku, zrovna když si myslíte, že jste jim uspořádali život.

Vztahy: kamarádi na vysokých místech

Práce: uznávejte moji autoritu

V kanceláři jste strategicky o 30 minut dříve a odcházíte jako poslední. Na šéfa to zřejmě zapůsobilo a ostatní mají mrzutou náladu z neschopnosti. O to vám jde. hází to na vás lepší světlo. Oni však podplatí Blížence a ten vás bude popichovat. Vyvolá to záplavu nabubřelých e-mailů, které se budou potom řešit v baru. Je jedno jakou práci děláte, stačí vám tyč, po které lze šplhat. Světu ukazujete uhlazený zevnějšek, jste kancelářský nudný dříč, ale máte v sobě vysoké napětí, které vás žene kupředu. Cestou nahoru lezete nadřízeným do zadnice a šlapete po hlavách ubožáků. Vaším cílem je moc, nikoli sláva jako u Lvů.

  Vysněná zaměstnání

 • Likvidátor škod: Posmívání se lidem, kteří si dali do domu špatný alarm nebo zapomněli zavřít okno na toaletu a sepisování usvědčivých zpráv pro pojišťovny, které by škudlivě vypláceli a pokud možno pozdě.
 • Politik: přirozená volba pro samolibé domýšlivce, kteří touží po postavení a mají sílu vykonávat přípravné práce ve výborech. Nakonec můžete navrhovat zákony, abychom dělali vše po vašem.
 • Obchodník s akciemi svého zaměstnavatele: jak to může být protizákonné? Pouze využíváte veřejných informací, na které jste náhodou narazili a nakupovali jste akcie. To je pochopitelné.
 • Pasák/bordelmamá: víte vše o Chtíči a o tom, jak dokáží dočasně zaslepené blázny připravit o peníze. Umíte si zorganizovat, aby to vynášelo.

Doma: ponurý dům

Přestože jste dali jasně najevo, že váš dům slouží pouze obchodním schůzkám, známí a přátelé udělali tu chybu, že přišli na návštěvu. Nejdřív kukátkem zkontrolujete, zda jsou vhodně oblečení, aby udělali dojem na sousedy, otevřete dveře a vypustíte srdečný závan chladného vzduchu. Brzy odejdou.

  Domácí disharmonie

 • Beran: místo trampolíny používají vaše matrace vycpané penězi.
 • Býk: pečou v troubě koláče raději podle svého receptu než vašeho.
 • Blíženci: neplatí nájemné, protože vědí o pentagramu a černém oltáři ve sklepě.
 • Rak: neustále krmí ptáčky tvrdými kůrkami a slupkami od slaniny, co zbyly ze snídaně.
 • Lev: enormně utrácejí za palivo a přehlížejí všechny faktury, které jim nosíte.
 • Panna: neustále si pro sebe potichu pomlaskávají a říkají něco o dodávce teplé vody.
 • Váhy: poslíčci dělají před domem nepořádek všemi hedvábnými polštáři a kožešinovými předložkami, které Váhám posílají staří ctitelé.
 • Štír: nesnášejí vás kvůli tomu, že se převalujete v přepychu.
 • Střelec: používají zadní stranu seznamu domácích prací k výpočtu pravděpodobnosti, že je vyhodíte.
 • Kozoroh: koroner zaznamená první případ úmrtí spontánním podchlazením.
 • Vodnář: svou herní konzolí roztržitě rozluští vstupní kombinaci od vašeho trezoru.
 • Ryby: zahřívají se upíjením z vašich tajných zásob single malt whisky.

Volno - temná stránka zábavy

Dovolená se musí plánovat tak, aby nedocházelo ke spontánním výbuchům zábavy nebo k překročení daného rozpočtu. Ze zájezdu se vrátíte ještě více bledí, než jste přijeli, protože a) se nikdy nesvlékáte a za b) celou dobu jste chodili do muzeí a na rozvaliny. Proč se válet na pláži, když se můžete vydat na desetihodinové vycházky, při nichž se posílí stehna a stačí vám hrst hrozinek? Programujete si volný čas, protože kdyby jste na vteřinu uvolnili, vyskočil by ven pohanský kozel a přinutil vás vypít celý bar, tančit po stolech a chovat se oplzle. Také víte, že Blíženci by vše vyfotili a vydírali vás.

  Pekelná dovolená

Týden v Las Vegas s Blíženci a Střelcem. Pohled na utrácení peněz by vás děsil do konce života.

  Měsíc na neznámém území s Beranem a Rybami (které se ztratí).

  Dva týdny v dánské nudistické osadě s Pannou posedlou péčí o zdraví. Museli by vás omámit laserovou pistolí a strhnout z vás šaty.

 Předpokládejme, že vás s 11-ti dalšími z každého znamení, vysadili na pustém ostrově. Koho by jste se zbavili nejdříve? Lehkomyslného Střelce a Blíženců, protože tu situaci neberou vážně. Ryby zastřelte pro jejich dobro. Potom ustanovte výbor pro útěk, zabavte peníze, udělejte rozpisy povinností a napište žalobu na cestovní kancelář. Až se objeví pomoc, po žebříku vyšplháte jako první.

 Síň hanby

 • Edgar Allan Poe: Spisovatel americké gotiky a fanoušek Temnoty závislý na vzrušení z bolesti, mučení, dekadence, chorob, předčasného pohřbu a černých havranů. Také vynalezl detektivku.
 • Hermann Goering: Nacista, který již v roce 1933 vymyslel Gestapo a založil koncentrační tábory pro lidi, kteří nevyhovovali nacistickému ideálu (tj. skoro všichni).
 • Mao Ce-Tung: Nemilosrdný, otevřeně hovořící rolník, který se vyšplhal po bambusovém stožáru až na vládnutí komunistické Čínské republice v roce 1949. Přátele, spojence, manželky a děti hodil vlkům a trestal každého, kdo se z jeho cesty odklonil.
 • Charles Addams: Přátelé mu říkali "Chlad", vyrostl v Elm Street a jako chlapec chodil rád na hřbitovy. Proslul hlavně kvůli kreslené, goticky nemrtvé, Addamsově rodině. Sbíral středověké kuše.

 VÍCE ZDE: http://internetweek.cz/kategorie/temny-horoskop