Jdi na obsah Jdi na menu
 


Astrologie-temné stíny BLÍŽENCI

 

 

Blíženci - jsou znamením dvojčat, proto budete mít často pocit, že má zrozenec v Blížencích dvě tváře. Podívejte se na svůj horoskop. (22.5. - 20.6.)

 

 

Blíženci | 22.5. - 20.6.

horoskopBlíženci jsou znamením dvojčat, proto budete mít často pocit, že má zrozenec v Blížencích dvě tváře. Je to rtuťovitá osobnost jiskřící nervózní energií, hned je tam a hned zas jinde. Mění svá rozhodnutí stejně jako oděv, práci, milence či domov. Většinou se pohybují a hovoří velmi rychle a pro konzervativce nemají příliš pochopení.

Blíženci jsou chladným znamením, klidně zůstanou ve všem druzí, včetně sexu. I přesto je Blíženec lačný po každém novém dobrodružství, nic ho nešokuje, rad si vyzkouší jakékoliv druhy sexu, a pravě v tom spočívá jeho nestálost. Mezi zápornými typy Blíženců se setkáváme se ženami nymfomankami, Blíženci exhibicionisty, homosexuály a fetišisty. Většina Blíženců jsou "chronickými kokety", takže co se týče věrnosti, tak s jedničkou počítat nemohou. Nejvěrnější jsou po čtyřicítce, kdy už jsou unavení dobrodružstvími, a jsou rádi, když je doma večer někdo očekává.

Blíženci mají vynikající smysl pro humor, jsou pohotoví, taktní a diplomatičtí. Jsou bystří a nadaní. Chybí jim trpělivost a vytrvalost. Své nejhlubší city sdílejí jen s jediným druhem - svým druhým já.

Nesnažte se Blížence připoutat k jednomu místu či myšlence. Ze všeho se bleskově vymluví. Jsou dychtiví a přátelští ale nenechte se překvapit, když se z ničehož nic vypaří. Pokud je však Blíženec zamilovaný, od oltáře neuteče.

Blíženci jsou obvykle hezcí, důvtipní a mají šarm. Dokáží řešit hned několik věcí najednou, aniž by se zadýchali. Přitom ještě telefonují, což je mimochodem jejich záliba. Nedivte se, vždyť jsou vlastně dva.

 

Nesnáší monotónnost a stereotyp. Obvykle nejsou zrovna dochvilní. Typický Blíženec vlastně chodí pozdě všude. Nezlobte se na něj - všechno ho zajímá, rozptyluje a prostě to nestihne. Aby nebyl protivný a otrávený, potřebuje neustálou změnu a pohyb. Také vás nesmí překvapit, když vás přemluví k něčemu, do čeho se vám vůbec nechce a pak si to sám rozmyslí nebo alespoň přijde zase pozdě. Svým šarmem vás pak vždy donutí, abyste zapomněli, že jste mu původně chtěli dát do zubů.

Ještě schopnější než ve výmluvnosti jsou ve schopnosti formulovat myšlenky v psaném projevu. Tady jsou jako doma. Píší proslovy, komentáře ke všemu a o všem. Píší knihy, ať jsou to učebnice, literatura faktu či životopisy (jiných). Horší už je to s jejich odepisováním. Neradi vyjadřují svá stanoviska, protože nevědí, zda jim budou věřit ještě zítra. I z toho důvodu rádi používají pseudonym nebo alespoň předzdívku.

I když si Blíženci rádi přibarvují příběhy, jsou to velice čestní lidé. Pokud už je ale konstelace planet dovede na dráhu zlodějů a podvodníků, jsou v tom samozřejmě nedostižní a nepřekonatelní.

Blíženci jsou neustálí duševní hledači. Jejich nezměrná fantazie jim nikdy nedovolí být s pokojenými s tím, co mají. Ať je to kariéra, láska, peníze, moc, stále hledají ideál, kterého se ne a ne dobrat.

Schopnost být všude a nikde, často přivede Blížence do reklamních agentur, automobilových salónů, rozhlasu, vydavatelství, firem, kde se musí hodně jednat s lidmi. Pokud má Blíženec něco prodat, můžete se vsadit, že vám prodá pytel písku, i když budete bydlet na Sahaře. Protože dokáží bravurně zakrývat pravé motivy a ví jak vás přesvědčit o svém názoru, určitě jich pár najdete v politice.

Aby si zachovali energii, potřebují Blíženci hodně spánku. Toho se jim však pro častou nespavost nedostává. Pak jim hrozí nervové vyčerpání. Paradoxně se však nehroutí z přemíry aktivity, ale z nudy. Náchylní jsou na problémy se zády, nohama, vyměšováním, revmatismem a migrénou.

Blíženci

Třetí znamení Zvěrokruhu.

První vzdušné znamení.

První proměnné znamení.

Řídící planeta: Merkur.

Šťastné číslo: Pět a všechna čísla dělitelná pěti.

Astrologický symbol: Blíženci.

Astrologické barvy: Sluneční oranžová, bledě žlutá, šedomodrá, fialová.

Astrologické kameny: Smaragd, safír, achát.

Blíženci řídí třetí Dům horoskopu.

Partner pro Blížence: Všechna znamení
zejména VÁHY, VODNÁŘ, BERAN, BÝK, STŘELEC

 

Blíženci jsou mužské, proměnlivé znamení, kterému vládne Merkur. Temnota z vás činí nespolehlivé, darebácké psychopaty s dlouhými prsty a schopností soustředit se jako hyperaktivní jepice. Podívejte se na své démony... (22.5. - 20.6.)

 

 

 

Protivné návyky:

 • Dochvilnost: Málokdy dorazíte pozdě, protože nesnesete pocit, že o něco přicházíte. Nikdy se ale dlouho nezdržíte, jste obvykle na cestě někam jinam, kde by to mohlo být zajímavější nebo plné celebrit.
 • Ukazatel výbušnosti: Z nuly na bod varu za pět vteřin, vynalézavé urážky, sžíravá zlomyslnost a potom zpátky během dvou sekund - něco upoutalo vaší pozornost. Dáváte přednost odplatě, nikoliv hněvu.

Osobnost: nezodpovědní, lehkomyslní

Vaše světlé já je známé neodolatelným šarmem a bujarou duchaplností, ale vy víte, že to je jen zdání, že? Jiskrné tlachání je nástrojem k odvedení pozornosti od toho, jací jste. Pod vrstvou herecké sebejistoty číhá chladný, pomlouvačný klevetník, který sbírá informace, aby mohl někoho podfouknout nebo alespoň vyvolal roztržku. Neexistuje proradnost, aby byla natolik nízká, že pod ní neprolezete. Jste podvodníci s úsměvem. V čem je problém? Vše je hra...Musíte se pořád bavit, jinak přijde nuda a poté vaše temné myšlenky. Astrologové optimisti kdesi švitoří o vaší věčné mladické vitalitě. Je to šifra, ve skutečnosti máte neustále krizi středního věku - jste nespokojení, sobečtí, máte strach ze závazků a odmítáte dospět. Jste náladoví, nepraktičtí, nenapravitelní a hodně dalších záporných slov. Jste chameléony, takže si dokážete vybudovat kariéru ( často máte za kamarády nějaké hvězdy ).

 Vztahy a sex

Sex: zábava a hry

Gonády máte spojené s hlavou, nikoliv se srdcem, takže máte rádi sex. Jde o hru, ve které jste dobří. Dlouhé noci v saténových přikrývkách s jedním partnerem není nic pro vás. V posteli se nesmíte nudit. Vaše dobrodružství se odehrávají na neobvyklých místech (jste zakladateli Klubu pro soulož v letadle) a potřebujete, aby vám běhal mráz po zádech z toho, že vás někdo nachytá. I když nejste na úrovni Štírů, máte rádi drobné úchylky v podobě převleků, pout nebo hraní rolí.

  Jaká jste v lásce krysa?

Vlichotíte se do srdcí zranitelných lidí, partnerů vašich přátel nebo užitečných kolegů z práce a všechny si předcházíte. Nikoho nepouštíte k vodě, necháváte si zadní vrátka otevřené.

 Stupně nesnášenlivosti

 • Beran: takto se může vytvářet charakter, koňská dávka vašeho vlastního lektvaru lásky.
 • Býk: budou se snažit omezovat vás jídlem a lichotkami.
 • Blíženci: vyčerpávající, jak to vy čtyři spolu vydržíte?
 • Rak: nevyhnutelně to vyústí v slzy, samozřejmě ne vaše..
 • Lev: vykračují si jako králové, ale pro vás jsou jen dalšími žabáky.
 • Panna: vaše zrady zadusí pochopením a odpuštěním...Ááááááá!
 • Váhy: podívejte se, co se stane, když se potkají dva podvodníci.
 • Štír: společenští motýli potkávají profi hmyzožravce.
 • Střelec: bláznovství na druhou, bungee jumping bez popruhů.
 • Kozoroh: skočíte po možnosti svést na scestí zvířetníkového pana Potlačení.
 • Vodnář: pranic dobrého, příliš lhostejní, než aby vám skočili na špek.
 • Ryby: dokonalé, obojživelníci zvěrokruhu, vaše přirozená kořist.

 

Vztahy: dokolečka, dokola

Princezně v Blížencích jde jen o hru. Milujete pronásledování nebohých zpitomělých žabáků a dokonce je i políbíte. Když se promění v krásné prince, vzrušení je pryč a vy jdete na další ples a oni ať se vrátí zpátky do rybníka. Nemůžete žít bez obrovských obinadel z milenců a slova "vztah" a "trvalý" vám sedí jako broskvím plutonium. Na večírcích se neustále díváte přes rameno každému, koho zrovna okouzlujete svým škádlením a radarem vyhledáváte někoho hezčího nebo slavnějšího, kdo vás dovede k cíli. Flirtování je pro vás extrémním sportem na profi úrovni. Vaše světlá dvojčata možná někoho předem varují, stejně budou chtít přišpendlit toho vašeho nepolapitelného motýla lásky.

  Práce: copak bych ti lhal?

Máte přirozený instinkt pro podvod a přetvářku, proto na pracovišti dobře přežíváte. Dokážete se vkrást téměř na každou pozici. Přitahují vás vlivné osoby, takže se podlézáním a lichotkami začleníte. Po pracovním řebříčku šplháte jako opice po kokosové palmě, využíváte důvtipu, šarmu, vydírání - jste takový smíšek s kudlou...Co se týče kancelářské politiky, vaší zbraní jsou pomluvy. V potravním řetězci pod vámi ( účetní, uklizečka, recepční apod. ) určíte klíčové osoby a ty dokážete bez námahy oslnit a podřídit si je. Poté fungují jako zdroje informací. Zařizujete si věci tak, aby při minimálním úsilí přišly maximální výsledky. Hodíte se do politiky, reklamy, na právo, styk s veřejností nebo do zákaznického servisu.

  Vysněná zaměstnání

 • Trojitý agent : nejde o to, na čí straně začnete, vyhovuje vám ta hra: vymýšlení falešných informací a obelstění pomalých mozků.
 • Bulvární novinář: vyhrabávat špínu, šířit hnusné pomluvy, vnikat nešťastníkům do soukromí, číst deníky cizích lidí, pořizování záludných momentek, ničit manželství a dostat zaplaceno, to je ono!
 • Únikový řidič: skvělá kombinace rychlosti, vzrušení, postřehu a neustálých odměn, aniž by jste museli dělat něco těžkého. Pokud se loupež nepovede, prostě odejdete a děláte nenápadného...
 • Mezinárodní lupič šperků: V jednom balení máte lesklé věci, náročnost, vyšší společnost a nákup ( zdarma ).

Doma: co je to?

Blíženci bývají doma vzácně. Výzdobou připomíná jejich domov stračí hnízdo.

  Domácí disharmonie

 • Beran: podpálí byt, vy shrábnete pojistku.
 • Býk: snadno je lichotkami přesvědčíte k tomu, aby nachystali večeři.
 • Blíženci: ani jeden nebude platit nájem nebo uklízet, ale jelikož nebudete ani jeden doma, nevšimnete si toho.
 • Rak: lichotkami je donutíte k domácí otročině, sekýrování neposloucháte.
 • Lev: lichotkami je donutíte platit nájem.
 • Panna: neustále si pro sebe potichu pomlaskávají kvůli něčemu, co nazývají účet za telefon.
 • Váhy: když nebude nic v televizi, svedou všechny vaše milence, dokonce i vás...
 • Štír: ani by jste se neopovážili "vypůjčit" si cokoli z jejich strašidelně krásně uklizeného pokoje.
 • Střelec: přivedou sebou všechny psy a budou pořádat divoké večírky - zábava, později soudní vystěhování.
 • Kozoroh: je to jejich dům a jsou nudní - chtějí mít včas zaplacený nájem.
 • Vodnář: příliš prozíraví, než aby se nechali podvodem vlákat do dalších domácích prací.
 • Ryby: vychlemtají všechno šampaňské, které jste získali zdarma na rautech s celebritami.

Volno - temná stránka zábavy

Stejně jako se masajové domnívají, že jim patří veškerý dobytek na světě, tak i vy čtyři (světlá i temná dvojčata) si myslíte, že vám patří všechny dovolené, jinak by jste museli pracovat nebo se začali nudit. Nejezděte na dovolenou v malých skupinkách (maximálně na víkend), jinak si každý uvědomí, jak je za zády pomlouváte a půjčujete si nejlepší boty od Louboutina, ve kterých jste tančili na pláži až do úsvitu...Poté by se mohli proti vám spřáhnout a vy neměli kam utéct.

  Pekelná dovolená

Poznávací autobusový zájezd ke starým rozvalinám s Rakem. Z naprosté nudy by jste nejraději sjeli z nejbližšího útesu.

  Kdekoli s Býkem (nemají smysl pro dobrodružství) nebo s Rybami (nepřihlásili jste se na hlídání dětí).

  Čtrnáct dní mimo sezónu s Kozorohem nebo Pannou v letovisku, kde nesvítí Slunce.

  Předpokládejme, že vás s 11-ti dalšími z každého znamení, vysadily na pustém ostrově. Koho by jste se zbavily nejdříve? Byli by jste z celého zvěrokruhu ti nejvíc shovívaví a to jenom proto, že kolem sebe potřebujete naivky k pobavení a podvádění, ale museli by jste se stejně zbavit Panny ( puntičkářstvím oslabují vaší vůli k životu ), Kozoroha ( doma byl určitě šéfem u policie ) a Býka ( k smrti vás nudí ).

 Síň hanby

 • Markýz de Sade: Olympijský sexuální atlet se svým vlastním "ismem". Vynalezl bolestivé zařízení k sebeukájení, při předehře upřednostňoval biče, rány a mučení. Když jej věznili za pohlavní zhýralost, všechny fantazie sepsal.
 • Jean-Paul Sartre: Francouzský filozof, který vybudoval existencialismus na myšlence, že každý si může zvolit čím chcete být a takto role měnit každý den. Úžasný sukničkář, i když vypadal jak rozšlápnutá žába.
 • Che Guevara: Revolucionářský kluk z plakátu a trn v oku amerického imperialismu. Dodnes je in.

 VÍCE ZDE: http://internetweek.cz/kategorie/temny-horoskop